Historie hokeje v Turnově (díl 15.) část 1.
Ve patnáctém díle přínášíme pohled na hokejovou sezónu 1949/50. Tento díl je rozdělen na dvě části. Druhá část je věnována převážně dorosteneckému mistrovství a zápasům krajského výběru.
1949/50 – I. třída Liberecký kraj - 3. ligová úroveň
V tomto roce došlo ke změně organizace hokejového mistrovství v bývalé severočeské župě.
Nově byl ustanoven Liberecký kraj a hokejové mistrovství v kraji nově organizoval krajský
výbor sokola. Státní hokejová liga měla osm účastníků. Divize se změnila na oblastní soutěž
(zemské mistrovství) a v Čechách měla deset skupin. Po sestupu Sokola Dolní Bousov byl
jediným zástupcem Libereckého kraje v oblastní soutěži Sokol Železný Brod.
Celkem před touto sezónou bylo v Libereckém kraji registrováno 50 týmů. Nejvyšší třída
kraje byla I. třída, která se dělila na oddělení „A-sever“ a oddělení „B-jih“. V první třídě kraje
bylo 12 týmů. Sokol Turnov (v ledna 1950 uváděn, v dobovém tisku ve dvou případech, jako
Sokol ČSD Turnov) byl zařazen v I. třídě do oddělení „B“ kam byl zařazen i nově vzniklý
klub VSJ Turnov. II. třída měla 24 týmů rozdělených do čtyř okrsků po šesti týmech: Sever
„A“, Sever „B“, Jih „A“ a Jih „B“. Druhý tým Sokola Turnov (je otázka jestli to byl druhý
tým, protože v Turnově byla i sokolská jednota Turnov II. V roce 1949 bylo v Turnově 5
sokolských jednot: Turnov I a II, ZSJ ČSD, VSJ a ZSJ Preciosa) byl zařazen ve II. třídě do
oddělení „D“. III. třída měla dvě oddělení a to oddělení „A“ a oddělení „B“. V první třídě se
hrálo jednokolově. Vítězové obou skupin I. třídy se utkaly ve dvou finálových utkání o mistra
Libereckého kraje. Mistr Libereckého kraje pak postoupil do oblastního mistrovství. Ve II.
třídě se také hrálo jednokolovým systémem. Ve III. třídě se v oddělení „A“ hrálo
dvoukolovým systémem a v oddělení „B“ jednokolovým systémem. Rozdělení do nižších tříd
nebylo před sezonou konečné, protože došlo k odhlášení některých týmů a naopak některý
týmy se nově do soutěže přihlásily. Z důvodu nepříznivého počasí se soutěže rozehrály až
v lednu roku 1950.
Dne 5.2.1950 se v Turnově konal Jarošuv memoriál. Dne 12.2.1950 se měl konat i memoriál
Ludvíka Koška. Z dobového tisku není zřejmé jestli se Koškův memoriál skutečně konal, i
když byl v tisku předem avizován, nebo jestli byl zrušen zásahem nepřízní počasí.
Předsedou krajského odboru ledního hokeje byl Jelínek, technickým vedoucím byl Dr. Seifert,
v matriční komisi byli Macháček, Mařík, Trubač a Vavřich, členem výboru byl Dr. M. Bartoň
z Bakova nad Jizerou. Předsedou trestní komise byl Šafr ze Železného Brodu a členové byli
J. Horáček z Turnova, škpt. Činátl z Liberce a J. Mikule z Lomnice nad Popelkou. Odbor
ledního hokeje při KVS v Liberci rozhodl, že v této sezóně budou mít všichni registrovaní
žáci a dorostenci vstup na hokejové utkání zdarma. Také bylo stanoveno jednotné vstupné a to
na zápasy I. třídy 13,- Kčs a II. třídy 8,- Kčs. Z každé vstupenky byla odváděna daň 0,50,-
Kčs a 0,50,- Kčs bylo odváděno na opomíjené sporty. Daň byla odváděna jak z mistrovských
tak z přátelských zápasů.
V této sezóně bylo sehráno v celém kraji 202 mistrovských a 97 přátelských utkání. Do
mistrovství se zapojilo celkem 47 oddílů.
Týmy I. třídy skupiny „A“ (sever): Sokol Česká Lípa, ZSJ Zdar Slavia Liberec, Sokol Rapid
Liberec, Sokol SNB Liberec, VSJ Liberec a Sokol Jablonec nad Nisou.
Na schůzi krajské výboru ledního dne 27.1.1950 bylo řešeno nedohrané utkání Jablonec nad
Nisou – Česká Lípa. Na této schůzi bylo zjištěno, že Sokol Jablonec nad Nisou má zastavenou
činnost z důvodu nedoplatku 2 000,- Kčs vůči Sokolu Dolní Bousov, zastavenou činnost měl
Jablonec už před sezónou. Na základě zjištěných skutečností byly všechny zápasy Jablonce
nad Nisou v mistrovství anulovány.
Tabulka I. třídy skupiny „A-sever“
1. | Sokol Česká Lípa | 4 | 2 | 1 | 1 | 25 | : | 25 | 5 |
2. | ZSJ Zdar Slavia Liberec | 4 | 2 | 1 | 1 | 19 | : | 23 | 5 |
3. | Sokol Rapid Liberec | 4 | 2 | 0 | 2 | 18 | : | 13 | 4 |
4. | Sokol SNB Liberec | 4 | 2 | 0 | 2 | 27 | : | 31 | 4 |
5. | VSJ Liberec | 4 | 1 | 0 | 3 | 21 | : | 18 | 2 |
6. | Sokol Jablonec nad Nisou |
Zápasy I. třídy skupiny „A-sever“:
- Sokol SNB Liberec – Sokol Jablonec nad Nisou 10:0 (1:0, 4:0, 5:0) Pomajzl 3, Balcar 2, Kroutil 2, Kopecký, Dlouhý, Halák, rozhodčí: Jiráček, diváků: 300 (hráno 14.1.1950)
- ZSJ Zdar Slavia Liberec - Sokol Jablonec nad Nisou 7:4 (3:1, 2:2, 2:1) Novák 6, Holý – Ota 2, Mečíř, Sobotka, rozhodčí: Jiráček, Král, diváků: 500 (hráno 19.1.1950 od 19:30)
- Sokol SNB Liberec - Sokol Rapid Liberec 3:8 (1:2, 0:1, 2:5) Pomajzl, Sokolíček, Kopecký – Tišnovský 2, Spurný ml. 2, Vaňátko, Havránek, vlastní, ??, rozhodčí: Jiráček, Lederer, diváků: 300 (hráno 20.1.1950 od 19:30)
- Sokol Jablonec nad Nisou – VSJ Liberec 5:10 (2:2, 2:4, 1:4) Ota 2, Mečíř 2, Kohout – Srb 4, Rossi 3, Nováček 2, Čech, rozhodčí: Louda, Stařík (hráno 20.1.1950)
- VSJ Liberec – Sokol Rapid Liberec 0:4 (0:4, 0:0, 0:0) Tišnovský, Scheib, Kutík, Spurný, rozhodčí: Šedivý, diváků: 600 (hráno 21.1.1950 od 15:00)
- Sokol Česká Lípa – ZSJ Zdar Slavia Liberec 6:6 (2:0, 1:3, 3:3) Vosmanský 3, Čihák 2, Dvořák – Novák 3, Čihák 2, Helikar, rozhodčí: Lenc, Cinkl, Diváků: 600 (hráno 21.1.1950 od 19:30)
- ZSJ Zdar Slavia Liberec – Sokol Rapid Liberec 6:5 (0:2, 3:2, 1:1) Novák 2, Vozníček 2, Čihák, Helikar – Doležal 2, Tišnovský, Havránek, Scheib, rozhodčí: Cinkl, Cejp, diváků: 1200 (hráno 22.1.1950 od 14:30)
- Sokol Česká Lípa – Sokol SNB Liberec 14:4 (5:2, 4:1, 5:1) Vosmanský 3, Říha 3, Dvořák 3, Veas 3, Přibyl, Bodlák – Sokolíček 2, Halák 2, rozhodčí: Kosina, Vodička (hráno 22.1.1950)
- Sokol SNB Liberec- VSJ Liberec 9:6 (3:2, 2:2, 4:2) Brůcha 5, Kopecký 2, Sokolíček, Pomajzl – Skořepa 2, Nováček 2, Holý, Fintes, rozhodčí: Jakubský, Kosina, diváků: 400 (hráno 23.1.1950 od 19:30)
- ZSJ Zdar Slavia Liberec - Sokol SNB Liberec 4:11 (2:2, 1:3, 1:4) Pozníček, Dlouhý, Hovorka, Novák – Sokolíček 4, Pomajzl 3, Balcar 2, Vojtěch, Odcházel, rozhodčí: Lederer, Šolc, diváků: 1000 (hráno 24.1.1950 od 19:30)
- Sokol Jablonec nad Nisou - Sokol Česká Lípa 5:6 nedohráno (1:1, 2:5, 2:0) Hrinkiv 2, Vacek 2, Sobotka, Ota - Vosmanský 2, Přibyl, Říha, Patočka, ??, rozhodčí: Pech, Kosina, diváků: 300, utkání bylo ve třetí třetině ukončeno, když diváci vnikli na hřiště, když jeden rozhodčí branku z trestného střílení uznal a druhý neuznal, u domácích je uveden i střelec uznané – neuznané branky (hráno 24.1.1950)
- VSJ Liberec – Sokol Česká Lípa 14:2 (4:1, 4:0, 6:1) ?? 5, Holý 3, Rossi 2, Srba 2, Čech, Hromádko – Vosmanský 2, rozhodčí: Oplt (hráno 25.1.1950 od 1930)
- Sokol Jablonec nad Nisou - Sokol Rapid Liberec 9:6 (4:1, 3:1, 2:4) Mečíř 3, Ryči, Ota, Hrinkiv, Sobotka, Pluhař, ?? – Tišnovský 3, Dočekal, Havránek, ??, rozhodčí: ??, diváků: 1000 (hráno 25.1.1950)
- ZSJ Zdar Slavia Liberec - VSJ Liberec 3:1 (0:0, 0:0, 3:1) Novák 2, Čihák – Pintes, rozhodčí: Šolc, Lenc, diváků: 1000 (hráno 26.1.1950 od 19:30)
- Sokol Česká Lípa - Sokol Rapid Liberec 4:1 (1:1, 2:0, 1:0) Říha, Vosmanský, Velas, Dvořák – Spurný, rozhodčí: Pecháček, Oplt, diváků: 1200 (hráno 26.1.1950 od 19:30)
Sokol Česká Lípa vyhrál mistrovství I. třídy skupiny „A“ (severní) a postoupil do finále o
mistra Libereckého kraje. VSJ Liberec a Sokol Jablonec nad Nisou sestoupily z I. třídy.
Týmy I. třídy skupiny „B“ (jih): Sokol Dolní Bousov, Sokol Turnov, VSJ Turnov, Sokol
Bakov nad Jizerou, Sokol Katusice a Sokol Technolen Lomnice nad Popelkou.
Tabulka I. třídy skupiny „B-jih“
1. | Sokol Dolní Bousov | 5 | 5 | 0 | 0 | 56 | : | 10 | 10 |
2. | VSJ Turnov | 5 | 4 | 0 | 1 | 40 | : | 41 | 8 |
3. | Sokol Turnov | 5 | 3 | 0 | 2 | 34 | : | 17 | 6 |
4. | Sokol Bakov nad Jizerou | 5 | 2 | 0 | 3 | 21 | : | 37 | 4 |
5. | Sokol Technolen Lomnice nad Popelkou | 5 | 0 | 1 | 4 | 14 | : | 35 | 1 |
6. | Sokol Katusice | 5 | 0 | 1 | 4 | 12 | : | 37 | 1 |
Zápasy I. třídy skupiny „B-jih“:
- VSJ Turnov – Sokol Bakov nad Jizerou 13:5 (2:2, 4:0, 7:3) Vestfál 10, Bíma, Fejfar, vlastní – Noháč 3, Bílek, Rulc, rozhodčí: Jelínek, Kaucký, diváků: 400, v poli hra byla celkem vyrovnaná, hosté hrající jen o 7 hráčích nevydrželi však po celý zápas se silami (hráno 6.1.1950)
- Sokol Dolní Bousov – Sokol Turnov 5:1, rozhodčí: Vaněk, Jarý (hráno 14.1.1950)
- Sokol Turnov – Sokol Bakov nad Jizerou 8:1 (1:0, 2:1, 5:0) Matoušek 2, Sedláček 2, Dufek 2, Košek, Hafner – vlastní, rozhodčí: Tomáš, Lederer, diváků: 400, domácí vysoko zvítězili zlepšeným výkonem v poslední třetině (hráno 19.1.1950 od 20:00)
- VSJ Turnov – Sokol Dolní Bousov 2:23 (0:9, 2:7, 0:7) Fejfar, Vestfál – Charvát 7, Šichta 4, Holý M. 4, Stejskal 3, Šolc 2, Lenc, Exner, vlastní, rozhodčí: Pecháček, Jelínek, diváků: 400, hosté byli ve všech řadách lepší a zvítězili nečekaně vysokým rozdílem (hráno 20.1.1950 od 20:00)
- Sokol Bakov nad Jizerou - Sokol Technolen Lomnice nad Popelkou 5:4 (1:1, 3:2, 1:1) Šimon 2, Racek, Noháč, Bílek – Mikule Z. 2, Špicar, vlastní, rozhodčí: Gürtler, diváků: 400 (hráno 20.1.1950)
- Sokol Turnov - Sokol Katusice 9:2 (2:2, 6:0, 1:0) Matoušek 4, Sedláček 3, Dufek 2 – Folprecht, Šťovíček, rozhodčí: bří ??, diváků: 300, až na první třetinu byli domácí ve značné převaze (hráno 21.1.1950 od 20:00)
- Sokol Turnov – Sokol Technolen Lomnice nad Popelkou 10:2 (1:0, 4:0, 5:2) Sedláček 4, Mareš 2, Karásek 2, Matoušek, Richter – Ota, Maček, rozhodčí: Jelínek, Dědeček, diváků: 400, domácí měli po celý zápas znatelnou převahu (hráno 22.1.1950 od 10:00)
- Sokol Dolní Bousov – Sokol Bakov nad Jizerou 9:3 (3:1, 3:1, 3:1) Holý 4, ?? 2, Šichta, Šolc, Charvát - ??, Rulc, Vavřich, rozhodčí: Tomáš, diváků: 500 (hráno 21.1. nebo 22.1.1950)
- Sokol Katusice - VSJ Turnov 4:11 (2:5, 2:3, 0:3) ?? 2, Fejfar 2 - Vestfál 5, Bém 2, Kameník 2, Fejfar 2, rozhodčí: Jelínek, Tomáš, celý zápas měly hosté jasnou převahu (hráno 22.1.1950)
- Sokol Bakov nad Jizerou – Sokol Katusice 7:3 (1:2, 4:1, 2:0) Bílek 2, Racek 2, Noháč, Bím, Rulc – Folprecht 2, Šťovíček, rozhodčí: Král, diváků: 400 (hráno 24.1.1950)
- Sokol Technolen Lomnice nad Popelkou - Sokol Dolní Bousov 3:11 (1:3, 1:4, 1:4) Maček, Nevyhoštěný, Vojtíšek – Holý 4, Šolc 3, Lenc 2, Stejskal 2, rozhodčí: Tomáš, diváků: 200 (hráno 25.1.1950)
- Sokol Technolen Lomnice nad Popelkou - VSJ Turnov 3:7 (hráno před 26.1.1950)
- Sokol Dolní Bousov – Sokol Katusice 8:1 (3:1, 2:0, 3:0) Holý 4, Šichta 2, Lenc, Stejskal – Folprecht, rozhodčí: ??, diváků: 500 (hráno 26.1.1950)
- VSJ Turnov - Sokol Turnov 7:6 (1:4, 4:1, 2:1) Vestfál 3, Bíma 2, Fejfar, Zvešper – Dufek 2, Sedláček 2, Matoušek, Bernat, rozhodčí: Kosina, Jelínek, diváků: 600, vojáci porazili favorizovaný sokol, i když v první třetině prohrávali, později však strhli iniciativu na svoji stranu a měli převahu (hráno 26.1.1950)
- Sokol Katusice - Sokol Technolen Lomnice nad Popelkou 2:2 (0:1, 0:1, 2:2) Folprecht, Šťovíček – Nevyhoštěný, vlastní, rozhodčí: Pecháček, diváků: 100 (hráno 29.1.1950)
Sokol Dolní Bousov vyhrál mistrovství I. třídy skupiny „B“ (jižní) a postoupil do finále o
mistra Libereckého kraje.
Zápasy o mistra kraje:
- Sokol Dolní Bousov - Sokol Česká Lípa 12:5 (4:1, 6:0, 2:4) Charvát 7, Šichta 2, Holý, Šolc, Lenc – Pek 2, Dvořák, Říha, Patočka, rozhodčí: Pecháček, Oplt, diváků: 400 (hráno 28.1.1950)
- Sokol Česká Lípa - Sokol Dolní Bousov 1:8 (0:2, 0:5, 1:1) Holý 4, Charvát 2, Šichta, Lenc – Dvořák, rozhodčí: Cejp, Cinkl, diváků: 800 (hráno 29.1.1950 od 14:30)
Sokol Dolní Bousov se stal mistrem Libereckého kraje a postoupil do oblastního mistrovství.
Přátelské utkání:
- Sokol ČSD Turnov – Sokol Železný Brod 4:3 (1:0, 1:3, 2:0) Dufek 3, Sedláček – Vajdák, Berka, Rezler II, rozhodčí: Jelínek, Dědek, diváků: 600, hosté nastoupili v neúplné sestavě a podlehli těsně nadšeně hrajícímu mužstvu domácích, zápas se hrál poměrně tvrdě (hráno 4.1.1950)
- Sokol ČSD Turnov – Sokol SNB Liberec 7:7 (2:0, 3:1, 2:6) Matoušek 2, Berna 2, Dufek 2, Sedláček – Sokolíček 4, Dlouhý, Kratochvíl, Vojtěch, rozhodčí: Jelínek, Paleček, diváků: 400, obě mužstva předvedla rychlou a místy tvrdou hru (hráno 5.1.1950)
- Sokol Turnov – ZSJ Zdar Slavia Liberec 1:4 (0:1, 1:1, 0:2) Vestfál – Helikar 3, Smíšek, rozhodčí: Jelínek, diváků: 500, domácí mužstvo bylo posíleno čtyřmi hráči VSJ, nutno označit výsledek za úspěch hostí (hráno 12.1.1950)
- Sokol Jablonec nad Nisou – Sokol Turnov 9:8 (1:7, 2:1, 6:0) Ota 4, ??, ?? – Sedláček 2, Dufek 2, Košek 2, Matoušek, Richtr, rozhodčí: Škarvan, hosté nastoupili k utkání unaveni z dopoledního zápasu s Lomnicí (hráno 22.1.1950)
- Sokol Turnov – ATK Praha 4:10 (2:6, 2:4, 0:0) ?? 2, Richtr, Petriv – Marek 4, Schiller 3, Pospíšil, ??, vlastní, rozhodčí: Jelínek, Kobera, diváků: 800, hokejisté ATK měli dvě třetiny více ze hry (hráno 29.1.1950 od 16:00)
- Sokol Turnov – Sokol Rapid Liberec 9:8 (5:4, 3:1, 1:3) Matoušek 2, Bernat 2, Sedláček 2, Richtr, Petriv, Dufek – Havránek 3, Scheib, Liška, Doležal, ??, ??, rozhodčí: Jelínek, Paleček, diváků: 250, domácí v neúplné sestavě s útočníkem Fejfarem v brance, přesto dovedli těsným rozdílem zvítězit po rušném a celkem vyrovnaném boji (hráno 1.2.1950 od 16:00)
Týmy II. třídy oddělení „A“: ZSJ ČSAD Liberec, ZSJ Seba Tanvald, Sokol Doubí, Sokol
Nové Město pod Smrkem, Sokol Osečná a Sokol Velké Hamry.
Tabulka II. třídy oddělení „A“ průběžná:
1. | Sokol Velké Hamry | 4 | 4 | 0 | 0 | 50 | : | 9 | 8 |
2. | ZSJ ČSAD Liberec | 5 | 4 | 0 | 1 | 36 | : | 8 | 8 |
3. | ZSJ Seba Tanvald | 5 | 3 | 0 | 2 | 37 | : | 16 | 6 |
4. | Sokol Doubí | 3 | 0 | 0 | 3 | 6 | : | 32 | 0 |
5. | Sokol Nové Město pod Smrkem | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | : | 16 | 0 |
6. | Sokol Osečná | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | : | 50 | 0 |
Zápasy II. třídy oddělení „A“:
- Sokol Velké Hamry – ZSJ Seba Tanvald 5:2 (2:1, 2:1, 1:0) Vojtek, Strnádek, Haba, Heller, Hejral – Hozda, Lejsek, rozhodčí: Řehořek, diváků: 400 (hráno 14.1. nebo 15.1.1950)
- ZSJ Seba Tanvald – Sokol Nové Město pod Smrkem 11:0 (4:0, 1:0, 6:0) Hodza 3, Skála 2, Žehnal 2, Bufka, Lejsek, Udržal, Šolner, rozhodčí: Pach, Jarý, diváků: několik desítek (hráno 19.1.1950)
- Sokol Velké Hamry - Sokol Osečná 24:0 (10:0, 6:0, 8:0) Jankovský 7, Karbusický 4, Heler 4, Hejral 3, Hofman 3, Čivrný 2, Vojtek, rozhodčí: Aichler, diváků: 150 (hráno 19.1.1950)
- ZSJ ČSAD Liberec – Sokol Osečná 10:0 (4:0, 3:0, 3:0) Nykodým 3, Šabata 3, Machačný, Lochovský, Hubáček, ??, rozhodčí: Lederer (hráno 21.1.1950)
- Sokol Nové Město pod Smrkem - ZSJ ČSAD Liberec 1:5 (0:2, 0:2, 1:1) ?? – Šabata 2, Machačný, Hubáček, Dubina (hráno 21.1. nebo 22.1.1950)
- ZSJ Seba Tanvald - Sokol Osečná 16:1 (6:0, 7:1, 3:0) Skála 7, Holzbach 6, Udržal, Soeiner, Žehnal – Nápravník, rozhodčí: Stařík, diváků: 150 (hráno 21.1. nebo 22.1.1950)
- Sokol Velké Hamry - Sokol Doubí 15:3 (7:0, 4:2, 4:1) Strnádek 9, Heller 2, Čivrný 2, Hojták, Janovský – Bernkopf 2, Fejfar, rozhodčí: Jarý (hráno 24.1.1950)
- ZSJ Seba Tanvald - ZSJ ČSAD Liberec 1:7 (0:3, 1:2, 0:2) Hozda – Holý 2, Nykodým 2, Hubáček, Šichta, Havlas, rozhodčí: Šedivý, diváků: 200 (hráno 24.1.1950 od 19:30)
- ZSJ Seba Tanvald - Sokol Doubí 7:3 (2:0, 3:2, 2:1) Hozda 4, Skála, Zehnal – Rob
2, Šlapák, rozhodčí: Kuch (hráno 25.1.1950)
- Sokol Velké Hamry - ZSJ ČSAD Liberec 5:4 (0:1, 2:2, 3:1) Strnádek 2, Čivrný, Karbusický, Heller – Machačný 2, Holý 2, rozhodčí: Stařík, Lederer (hráno 25.1.1950)
- ZSJ ČSAD Liberec - Sokol Doubí 10:0 (1:0, 6:0, 3:0) Šabata 2, Machačný 2, Hubáček 2, Havlas 2, Šitina, Lochovský, rozhodčí: Stařík (hráno před 12.2.1950 v Jablonci nad Nisou)
- Sokol Nové Město pod Smrkem – Sokol Doubí ?:? (mělo se hrát 1.1.1950)
- Sokol Nové Město pod Smrkem - Sokol Osečná ?:?, rozhodčí: Drška (mělo se hrát 7.1.1950)
- Sokol Doubí - Sokol Osečná ?:?, rozhodčí: Kobera (mělo se hrát 8.1.1950)
- Sokol Velké Hamry - Sokol Nové Město pod Smrkem ?:?, rozhodčí: Koucký (mělo se hrát 8.1.1950)
Týmy II. třídy oddělení „B“: Sokol Česká Kamenice, Sokol Šluknov, ZSJ Velveta Varnsdorf,
Sokol Jiříkov, Sokol Elité Varnsdorf a Sokol Velký Šenov.
Tabulka II. třídy oddělení „B“ průběžná:
1. | Sokol Elité Varnsdorf | 3 | 2 | 1 | 0 | 36 | : | 12 | 5 |
2. | Sokol Česká Kamenice | 2 | 1 | 1 | 0 | 8 | : | 7 | 2 |
3. | Sokol Šluknov | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | : | 0 | 0 |
4. | ZSJ Velveta Varnsdorf | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | : | 3 | 0 |
5. | Sokol Jiříkov | 1 | 0 | 0 | 1 | 3 | : | 16 | 0 |
6. | Sokol Velký Šenov | 1 | 0 | 0 | 1 | 4 | : | 15 | 0 |
Zápasy II. třídy oddělení „B“:
- Sokol Elité Varnsdorf - Sokol Šluknov 15:4 (2:1, 6:2, 7:1) Kraus 5, Růžička 3, Mastík 3, Paroulek, Másílko, Křivka, ?? - ??, ??, rozhodčí: Hořčička, Lenc, diváků: 400 (hráno 24.1.1950, není známo jestli se jednalo o mistrovské utkání)
- Sokol Elité Varnsdorf - Sokol Jiříkov 16:3 (5:1, 7:1, 4:1) Mikšíček 4, Másílko 3, Mastík 3, Paroulek 2, Křivka 2, Kraus 2 – Zeman, Hanrych, Svoboda, rozhodčí: Horčička (hráno 25.1.1950)
- Sokol Česká Kamenice– ZSJ Velveta Varnsdorf 3:2 (2:0, 0:1, 1:1) rozhodčí: Devátý, diváků: 150 (hráno 25.1.1950)
- Sokol Česká Kamenice - Sokol Elité Varnsdorf 5:5 (0:1, 4:3, 1:1) rozhodčí: Vodička (hráno 28.1. nebo 29.1.1950)
- Sokol Šluknov – Sokol Jiříkov ?:?, rozhodčí: Adamec (mělo se hrát 7.1.1950)
- Sokol Elité Varnsdorf – ZSJ Velveta Varnsdorf ?:?, rozhodčí: Hosnedl (mělo se hrát 7.1.1950) · Sokol Velký Šenov - Sokol Česká Kamenice ?:?, rozhodčí: Šubrt (mělo se hrát 7.1.1950)
- Sokol Jiříkov – Sokol Česká Kamenice ?:? (mělo se hrát 26.12.1949)
- ZSJ Velveta Varnsdorf – Sokol Velký Šenov ?:? (mělo se hrát 26.12.1949)
- Sokol Velký Šenov – Sokol Šluknov ?:? (mělo se hrát 1.1.1950)
- Sokol Jiříkov - ZSJ Velveta Varnsdorf ?:?, rozhodčí: Pech (mělo se hrát 8.1.1950)
- Sokol Šluknov - Sokol Česká Kamenice ?:?, rozhodčí: Hájek (mělo se hrát 8.1.1950)
- Sokol Elité Varnsdorf - Sokol Velký Šenov ?:?, rozhodčí: Medek (mělo se hrát 8.1.1950)
- Sokol Velký Šenov – Sokol Jiříkov ?:? (mělo se hrát 15.1.1950)
- ZSJ Velveta Varnsdorf - Sokol Šluknov ?:? (mělo se hrát 15.1.1950)
Týmy II. třídy oddělení „C“: Sokol Doksy, ZSJ Delta Bělá pod Bezdězem, Sokol Cvikov,
Sokol Nový Bor, VSJ Zákupy a Sokol Mimoň.
Tabulka II. třídy oddělení „C“ průběžná:
1. | Sokol Doksy | 4 | 2 | 2 | 0 | 15 | : | 7 | 6 |
2. | VSJ Zákupy | 1 | 0 | 1 | 0 | 3 | : | 3 | 1 |
3. | Sokol Cvikov | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | : | 2 | 1 |
4. | Sokol Nový Bor | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | : | 0 | 0 |
5. | ZSJ Delta Bělá pod Bezdězem | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | : | 7 | 0 |
6. | Sokol Mimoň | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | : | 3 | 0 |
Zápasy II. třídy oddělení „C“:
- ZSJ Delta Bělá pod Bezdězem – Sokol Doksy 1:7 (1:2, 0:0, 0:5) Šlik – Balcar 2, Průcha 2, Ouředník, Janda, Pelda, rozhodčí: Jakubský (hráno 21.1.1950)
- Sokol Doksy – Sokol Cvikov 2:2 (1:0, 1:0, 0:2) Ouředníček, Balcar – Brož 2, rozhodčí: Adamec (hráno 22.1.1950 od 14:00)
- Sokol Doksy - Sokol Mimoň 3:1 (1:0, 1:1, 1:0) Balcar 2, Pelda - ??, rozhodčí: Šafránek, Karas, diváků: 250 (hráno 24.1.1950)
- Sokol Doksy - VSJ Zákupy 3:3 (1:1, 2:0, 0:2) Brůcha 2, Barcal – Gabriel 2, Nový, diváků: 300 (hráno 29.1.1950)
- Sokol Nový Bor – Sokol Mimoň ?:? (mělo se hrát 26.12.1949)
- VSJ Zákupy – ZSJ Delta Bělá pod Bezdězem ?:? (mělo se hrát 26.12.1949)
- ZSJ Delta Bělá pod Bezdězem - Sokol Nový Bor ?:? (mělo se hrát 1.1.1950)
- Sokol Cvikov – VSJ Zákupy ?:? (mělo se hrát 1.1.1950)
- VSJ Zákupy – Sokol Nový Bor ?:?, rozhodčí: Kosina (mělo se hrát 7.1.1950)
- Sokol Cvikov - Sokol Mimoň ?:?, rozhodčí: Šafařík (mělo se hrát 7.1.1950)
- Sokol Nový Bor - Sokol Doksy ?:?, rozhodčí: Kosina (mělo se hrát 8.1.1950)
- VSJ Zákupy - Sokol Mimoň ?:?, rozhodčí: Tahal (mělo se hrát 8.1.1950)
- ZSJ Delta Bělá pod Bezdězem - Sokol Cvikov ?:?, rozhodčí: Šubrt (mělo se hrát 8.1.1950)
- Sokol Cvikov – Sokol Nový Bor ?:? (mělo se hrát 15.1.1950)
- Sokol Mimoň - ZSJ Delta Bělá pod Bezdězem ?:? (mělo se hrát 15.1.1950)
Týmy II. třídy oddělení „D“: Sokol Pěnčín, Sokol Kněžmost, Sokol Mnichovo Hradiště,
Sokol Semily, Sokol Železný Brod II. a Sokol Turnov II.
Tabulka II. třídy oddělení „D“ průběžná:
1. | Sokol Kněžmost | 3 | 3 | 0 | 0 | 23 | : | 7 | 6 |
2. | Sokol Semily | 3 | 2 | 0 | 1 | 21 | : | 12 | 4 |
3. | Sokol Turnov II | 2 | 1 | 0 | 1 | 8 | : | 8 | 2 |
4. | Sokol Mnichovo Hradiště | 3 | 1 | 0 | 2 | 12 | : | 18 | 2 |
5. | Sokol Pěnčín | 3 | 1 | 0 | 2 | 8 | : | 15 | 2 |
6. | Sokol Železný Brod II | 2 | 0 | 0 | 2 | 3 | : | 15 | 0 |
Zápasy II. třídy oddělení „D“:
- Sokol Turnov II - Sokol Mnichovo Hradiště 3:6 (1:2, 1:2, 1:2) Svoboda 2, Štěpán – Vaníček ?, ??, rozhodčí: Paleček, Koucký, diváků: 80, hosté byli poněkud lepším celkem a zaslouženě zvítězili (hráno 20.1.1950)
- Sokol Semily - Sokol Mnichovo Hradiště 7:4 (4:2, 0:2, 3:0) Balcar 3, Juliš 2, Vacátko 2 – Šilhavý 2, Vaníček 2 (hráno 21.1. nebo 22.1.1950)
- Sokol Kněžmost – Sokol Pěnčín 7:1 (3:0, 1:0, 3:1) Lejsek 2, Stejskal, Zdobinský, Pelda, Dusil, Kraus - ?? (hráno 21.1. nebo 22.1.1950)
- Sokol Semily– Sokol Železný Brod II 10:0 (2:0, 4:0, 4:0) Balcar 4, Vacátko 4, Štrégl 2 (hráno 21.1. nebo 22.1.1950)
- Sokol Železný Brod II - Sokol Pěnčín 3:5 (0:1, 2:4, 1:0) (hráno 28.1.1950)
- Sokol Kněžmost - Sokol Semily 8:4 (4:1, 1:3, 3:0) Lejsek 3, Šída, Pelda, Stejskal, Konobloch, ?? – Vacátko, vlastní (hráno 28.1. nebo 29.1.1950)
- Sokol Turnov II - Sokol Pěnčín 5:2 (2:1, 1:1, 2:0) Pluhař 3, Roštejnský, Karpíšek – Kočí 2, rozhodčí: Paleček, Koucký (hráno 28.1.nebo 29.1.1950)
- Sokol Mnichovo Hradiště - Sokol Kněžmost 2:8 (1:6, 0:1, 1:0) Tůma, Vaníček – Lejsek 4, Pelda 3, Stejskal, rozhodčí: Jelínek (hráno 28.1. nebo 29.1.1950)
- Sokol Železný Brod II – Sokol Kněžmost ?:? (mělo se hrát 26.12.1949)
- Sokol Mnichovo Hradiště - Sokol Železný Brod II ?:?, rozhodčí: Paleček (mělo se hrát 8.1.1950)
- Sokol Pěnčín - Sokol Semily ?:?, rozhodčí: Jarý (mělo se hrát 8.1.1950)
- Sokol Semily - Sokol Turnov II ?:? (mělo se hrát 15.1.1950)
- Sokol Turnov II - Sokol Kněžmost ?:?, rozhodčí: Vaněk (mělo se hrát 22.1.1950 od 19:30)
- Sokol Pěnčín – Sokol Mnichovo Hradiště ?:?, rozhodčí: Šlambera (mělo se hrát 22.1.1950 v Turnově)
- Sokol Turnov II – Sokol Železný Brod II ?:?, rozhodčí: Pošva (mělo se hrát 3.2.1950)
Týmy III. třídy oddělení sever „A“: Sokol Hejnice, ZSJ Elektro-Praga Rýnovice, Sokol
Alšovice a Sokol Lišný.
Tabulka III. třídy oddělení sever „A“ průběžná:
1. | ZSJ Elektro-Praga Rýnovice | 5 | 5 | 0 | 0 | 54 | : | 11 | 10 |
2. | Sokol Hejnice | 3 | 2 | 0 | 1 | 31 | : | 15 | 4 |
3. | Sokol Alšovice | 4 | 1 | 0 | 3 | 10 | : | 45 | 2 |
4. | Sokol Lišný | 4 | 0 | 0 | 4 | 5 | : | 59 | 0 |
Zápasy III. třídy oddělení „A-sever“:
- ZSJ Elektro-Praga Rýnovice - Sokol Alšovice 20:3 (6:0, 8:2, 6:1) Pomichálek 5, Miler 5, Stracer 4, Kostlán 3, Novotný 2, Me?? – Soukup 3, ??, rozhodčí: Stránský, diváků: 200 (hráno 7.1. nebo 8.1.1950)
- Sokol Lišný – Sokol Hejnice 2:18 (0:9, 2:4, 0:5) ??, ?? – Novotný 7, Krpata 6, Krédl 3, Štěpán, Mach (hráno 21.1.1950)
- Sokol Alšovice - Sokol Hejnice 3:8 (0:1, 2:6, 1:1) ??, ?? – Novotný 4, Krpata 4, rozhodčí: Nováček, diváků: 50 (hráno 22.1.1950)
- ZSJ Elektro-Praga Rýnovice - Sokol Hejnice 10:5 (2:3, 5:1, 3:2) Chuchlík 4, Jukl 3, Štracer 2, Čermák - Krpata 5, rozhodčí: Stránský (hráno 23.1.1950)
- ZSJ Elektro-Praga Rýnovice - Sokol Lišný 13:2 (2:0, 6:0, 5:2) Chuchlík 3, Štracer 3, Jukl 3, Čermák 2, Pomikálek 2 – Poloprutský, Hajný, rozhodčí: Stránský (hráno 24.1.1950)
- ZSJ Elektro-Praga Rýnovice - Sokol Alšovice 16:1 (2:0, 8:1, 6:0) Chuchlík 4, Jukl 4, Pomichálek 3, Štracer 2, Novotný, Pazdera, Čermák – Šabatka, rozhodčí: Stránský (hráno 25.1.1950)
- ZSJ Elektro-Praga Rýnovice - Sokol Lišný 25:0 (4:0, 11:0, 10:0) Stracer 6, Kostlán 6, Duštíra 4, Chuchlík 3, Jukl 3, ??, rozhodčí: Stránský, diváků: 150 (hráno 1.2.1950)
- Sokol Alšovice – Sokol Lišný 3:1 (0:1, 0:0, 3:0) Soukup, Paldus, Hlušička – Poloprutský (hráno 4.2.1950)
- Sokol Hejnice – Sokol Lišný ?:?, rozhodčí: Pech (mělo se hrát 7.1.1950)
- Sokol Hejnice - Sokol Alšovice ?:?, rozhodčí: Kaucký (mělo se hrát 8.1.1950)
- Sokol Lišný – Sokol Alšovice ?:? (mělo se hrát 22.1.1950)
- Sokol Hejnice - ZSJ Elektro-Praga Rýnovice ?:? (mělo se hrát 22.1.1950)
Týmy III. třídy oddělení sever „B“: ZSJ Velveta Horní Podluží, ZSJ Bělské papírny, Sokol
Rumburk, Sokol Dolní Poustevna, Sokol Krásná Lípa a Sokol Kamenický Šenov.
Tabulka III. třídy oddělení sever „B“ průběžná:
1. | Sokol Rumburk | 3 | 3 | 0 | 0 | 25 | : | 7 | 6 |
2. | Sokol Kamenický Šenov | 2 | 1 | 0 | 1 | 14 | : | 11 | 2 |
3. | ZSJ ELITE Krásná Lípa | 2 | 1 | 0 | 1 | 10 | : | 13 | 2 |
4. | ZSJ Bělské papírny | 2 | 1 | 0 | 1 | 8 | : | 11 | 2 |
5. | Sokol Dolní Poustevna | 1 | 0 | 0 | 1 | 6 | : | 8 | 0 |
6. | ZSJ Velveta Horní Podluží | 2 | 0 | 0 | 2 | 3 | : | 16 | 0 |
Zápasy III. třídy oddělení „B-sever“:
- ZSJ ELITE Krásná Lípa – Sokol Rumburk 1:7 (0:2, 0:2, 1:3) Zeman – Tomášek 3, Kalvoda 2, Vít, Krejčík, rozhodčí: Čech (hráno 21.1. nebo 22.1.1950)
- ZSJ Bělské papírny - ZSJ Velveta Horní Podluží 6:3 (0:1, 2:2, 4:0) Matoušek 2, Šrámek, Bacoun, Hyka, Fidlet - ??, ?? (hráno 21.1. nebo 22.1.1950 v Krásné Lípě)
- ZSJ ELITE Krásná Lípa - Sokol Kamenický Šenov 9:6 (3:1, 2:2, 4:3) Steklý 3, Zeman 3, Pištora 3 – Konrád 2, Vyšín 2, Jecha, Dymák, rozhodčí: Fuksa (hráno 21.1. nebo 22.1.1950)
- Sokol Dolní Poustevna - Sokol Rumburk 6:8 (2:4, 3:1, 1:3) ??, ?? – Kalvoda 2, Tomášek 2, Zábranský, Krejčík, Fejtek, Vít (hráno 21.1. nebo 22.1.1950)
- ZSJ Velveta Horní Podluží - Sokol Rumburk 0:10 (hráno 28.1. nebo 29:1.1950)
- Sokol Kamenický Šenov - ZSJ Bělské papírny 8:2 (3:1, 2:1, 3:0) Janatka 2, Jech 2, Vyšín 2, Hekerle, Kondrád - ??, ??, rozhodčí: Fuksa, Čech, diváků: 300 (hráno 28.1. nebo 29.1.1950)
- Sokol Dolní Poustevna – Sokol Kamenický Šenov ?:? (mělo se hrát 26.12.1949)
- ZSJ papírny Bělá pod Bezdězem - Sokol Dolní Poustevna ?:? (mělo se hrát 1.1.1950)
- ZSJ Velveta Horní Podluží – Sokol Dolní Poustevna ?:?, rozhodčí: Lebeda (mělo se hrát 7.1.1950)
- ZSJ Bělské papírny – Sokol Krásná Lípa ?:?, rozhodčí: Kobera (mělo se hrát 7.1.1950)
- Sokol Dolní Poustevna - ZSJ ELITE Krásná Lípa ?:?, rozhodčí: Lebeda (mělo se hrát 8.1.1950)
- ZSJ Velveta Horní Podluží - Sokol Kamenický Šenov ?:?, rozhodčí: Čech (mělo se hrát 8.1.1950)
- ZSJ Bělské papírny - Sokol Rumburk ?:?, rozhodčí: Pošva (mělo se hrát 8.1.1950)
- ZSJ ELITE Krásná Lípa - ZSJ Velveta Horní Podluží ?:? (mělo se hrát 15.1.1950)
- Sokol Rumburk - Sokol Kamenický Šenov ?:?, rozhodčí: Hájek (mělo se hrát 3.2.1950)
Konec první části pokračování zde
zdroj: Stráž Severu – rok 1949 a 1950
zdroj: 04/2012 – Bousovák
zdroj: https://dspace.tul.cz/bitstream/handle/15240/2170/mgr_20138.pdf?sequence=1
zdroj: http://avlh.sweb.cz/CZ-1949-50-DS.pdf
zdroj: http://internationalhockeywiki.com/ihw/index.php?title=1949%E2%80%9350_Region
%C3%A1ln%C3%AD_sout%C4%9B%C5%BEe_season
Aktuální články
Předposlední březnový víkend se v Turnově konal Memoriál Ludvíka Koška
HC Autocentrum Jičín - HC Turnov 1931 3:1
HC Turnov 1931 - HC Autocentrum Jičín 3:2
Starší žáci ovládli nadstavbu
HC Autocentrum Jičín - HC Turnov 1931 6:3
HC Turnov 1931 - HC Autocentrum Jičín 1:2
HC Česká Lípa - HC Turnov 1931 3:4
HC Turnov 1931 - HC Česká Lípa 5:3
HC Česká Lípa - HC Turnov 1931 2:3 pp
HC Turnov 1931 - HC Česká Lípa 2:3
Tradiční hokejový turnaj na konci sezóny určený mladším žákům byl plný bojů, ale favorizovaný extraligový tým z Litvínova potvrdil...
Čtvrté finálové utkání se rozhodlo deset minut před koncem třetí třetiny, během jedné minuty. Turnov se celé play off potýkal s...
Vyrovnané utkání rozhodl Turnov tři minuty před koncem třetí třetiny v přesilové hře. Střelcem večera se stal Jan Rutkovský, který dal...
Utkání
Muži A | středa 20.03.2024, 19:00
HC Turnov 1931 - HC Autocentrum Jičín
3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Muži A | pátek 22.03.2024, 17:30
HC Autocentrum Jičín - HC Turnov 1931
3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Muži B | sobota 16.03.2024, 17:00
Bestie z Bostonu - HC Turnov 1931 "B"
3:4 (2:1, 1:0, 0:3)
Muži B | sobota 23.03.2024, 19:00
HC Turnov 1931 "B" - Bestie z Bostonu
8:9 (1:1, 5:4, 2:4)
Dorost | neděle 17.03.2024, 11:15
HC Turnov 1931 - HC Frýdlant
14:0 (3:0, 8:0, 3:0)
Dorost | pátek 22.03.2024, 18:45
HC Turnov 1931 - HC Frýdlant
11:3 (2:1, 4:1, 5:1)
Starší žáci | sobota 16.03.2024, 11:00
HC Turnov 1931 - HC Nová Paka
5:6 (1:1, 3:3, 1:2)
Starší žáci | neděle 17.03.2024, 11:00
HC TS Varnsdorf - HC Turnov 1931
4:11 (0:4, 2:1, 2:6)
Mladší žáci "A" | neděle 10.03.2024, 11:00
HC Turnov 1931 - HC Česká Lípa
12:0 (2:0, 3:0, 7:0)
Mladší žáci "A" | sobota 16.03.2024, 11:15
HC Stadion Vrchlabí - HC Turnov 1931
6:4 (2:1, 2:3, 2:0)
Mladší žáci "B" | sobota 16.03.2024, 09:00
HC Turnov 1931 - TJ HC Jablonec nad Nisou
6:15 (1:4, 2:4, 3:7)
Mladší žáci "B" | sobota 30.03.2024, 09:15
HC Turnov 1931 - HC Česká Lípa
HC Turnov 1931 - HC Autocentrum Jičín
3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
HC Autocentrum Jičín - HC Turnov 1931
3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Bestie z Bostonu - HC Turnov 1931 "B"
3:4 (2:1, 1:0, 0:3)
HC Turnov 1931 "B" - Bestie z Bostonu
8:9 (1:1, 5:4, 2:4)
HC Turnov 1931 - HC Frýdlant
14:0 (3:0, 8:0, 3:0)
HC Turnov 1931 - HC Frýdlant
11:3 (2:1, 4:1, 5:1)
HC Turnov 1931 - HC Nová Paka
5:6 (1:1, 3:3, 1:2)
HC TS Varnsdorf - HC Turnov 1931
4:11 (0:4, 2:1, 2:6)
HC Turnov 1931 - HC Česká Lípa
12:0 (2:0, 3:0, 7:0)
HC Stadion Vrchlabí - HC Turnov 1931
6:4 (2:1, 2:3, 2:0)
HC Turnov 1931 - TJ HC Jablonec nad Nisou
6:15 (1:4, 2:4, 3:7)
HC Turnov 1931 - HC Česká Lípa